Formule1
Bouke van den Berg
9 september 2012
Fernando Alonso heeft een lastig weekend in Italië bekroond met een podiumplaats. De leider in het kampioenschap doet daarmee goede zaken om later dit jaar zijn derde titel te pakken.
Van alle titelkandidaten liep alleen Lewis Hamilton op hem in. Alonso heeft nog een marge van 37 punten. Kimi Räikkönen pakte ook punten, maar finishte achter de Spanjaard. Sebastian Vettel, Mark Webber en Jenson Button vielen uit.
Alonso liet op het podium weten meer van dit weekend te hebben verwacht. Er was volgens hem meer mogelijk geweest. “Het was een lastige race. We startten natuurlijk slechts als tiende”, zei hij tegen Niki Lauda. “Vooraf wisten we dat we dit weekend waarschijnlijk de snelste auto hadden.”
“Gisteren hadden we alleen problemen en pakten we niet de pole. Vandaag konden we ons echter goed herpakken.”
Gerelateerd nieuws
Williams volgde F1-tests vanaf de zijlijn: ‘Onder de indruk van Red Bull’
06 februari 2026 18:00 - Nieuws
Ferrari haalt toptechnicus van Racing Bulls binnen, Hamilton nog zonder vaste race-ingenieur
03 februari 2026 13:30 - Nieuws
Hamilton bespeurt ‘winnaarsmentaliteit’ bij Ferrari: ‘Maar hebben nog werk te doen’
31 januari 2026 12:30 - Nieuws
Barcelona F1-test | Mercedes rijdt snelste tijd, Aston Martin debuteert AMR26 in laatste uur
29 januari 2026 18:00 - Nieuws