Vincent Sondermeijer
23 mei 2015
De kwalificatie zat er voor Fernando Alonso wegens een elektronicaprobleem al snel op. Tot teleurstelling van de Spanjaard, die denkt dat er een top zes-klassering voor hem in had gezeten.
“Alles sloeg ineens op zwart en ik kon niet meer door”, zegt Alonso, die zijn McLaren in St.Devote naast de baan parkeerden. “Heel jammer want de kwalificatie was heel belangrijk. Nu starten we morgen vijftiende en volg je de hele race een trein van auto’s.”
En dat terwijl de Spaanse ex-kampioen er nog wel een hoop vertrouwen in had. “In de ochtendtraining reed ik een rondje zonder verkeer en was ik derde. Dat is misschien wat hoog, maar zesde of zevende worden was echt wel mogelijk geweest vandaag.”
Alonso herhaalt dat na de kwalificatie het resultaat van de race wat hem betreft zo goed als vast staat. “De race finisht als het ware op zaterdag. Op zondag is het gewoon een optocht, die logischerwijs een beetje saai zal zijn. We kunnen er dus niet te veel van verwachten: als je in Monaco achteraan start, finish je normaliter ook achteraan.”
Button
Ook Jenson Button, die na de gridstraf van Romain Grosjean als elfde vertrekt, denkt dat hij Q3 had kunnen halen. De Brit verloor tijd vanwege een gele vlag in de eerste bocht. “Ik won het bijna allemaal weer terug”, zegt hij. “En ik was nog steeds maar een tiende langzamer dan mijn snelste rondje, dus zonder die gele vlag was ik makkelijk in Q3 gekomen.”
Button geeft de hoop op een mooi resultaat nog niet helemaal op. “Het is een goede kans om punten te scoren, maar het was nog beter geweest als we gewoon in de top tien hadden gestaan. Er kan morgen veel gebeuren, en hopelijk kunnen we het team belonen met een puntenfinish.”
Gerelateerd nieuws
Piastri heeft simpel doel in Japan: ‘Eindelijk eens de lichten zien uitgaan’
26 maart 2026 17:30 - Nieuws
Norris houdt ook na uitvalbeurt China de moed erin: ‘Kunnen dit jaar de beste auto hebben’
26 maart 2026 15:30 - Nieuws
McLaren deelt oorzaak dubbele uitvalbeurt GP China: ‘We konden er zelf niets aan doen’
26 maart 2026 13:30 - Nieuws
Honda zet zich schrap voor GP Japan: ‘Lek bij Aston Martin is nog niet boven’
24 maart 2026 17:00 - Nieuws