Sutton Images
Daan de Geus
12 november 2017
Valtteri Bottas vertrok van pole, maar finishte als tweede. Op die plek lag hij ook na de eerste bocht al. “Ik verloor het bij de start”, weet de Fin.
De Mercedes-coureur kwam niet geweldig weg van zijn eerste startplek en zag Ferrari-rijder Sebastian Vettel eerst langszij en daarna binnendoor komen, met Bottas die hem op zijn beurt nog af wel probeerde te knijpen, al mocht dat toen al niet meer baten.
“Als je van pole begint, is winnen het enige doel. Dit is dus heel teleurstellend”, draait Bottas er niet omheen. “Ik verloor het bij de start”, weet hij.
De Mercedes-coureur reed de rest van de race in Vettels kielzog. “Het was heel close. Ik probeerde hem onder druk te zetten, maar dat leidde nergens toe.”
Balen dus voor Bottas, die zo ook de kans op de tweede plek in het WK lijkt te kunnen vergeten. Door zijn zege staat Vettel nu immers 22 punten voor op de Fin, met maximaal 25 punten te vergeven in Abu Dhabi.
Gerelateerd nieuws
George Russell bestempelt Madring alvast als ‘gevaarlijkste circuit van de kalender’
11 september 2026 13:30 - Nieuws
Lando Norris schuift titelgevecht door naar George Russell: ‘Ik wens hem succes in zijn strijd met Kimi’
11 september 2026 10:00 - Nieuws
Toto Wolff vergelijkt Kimi Antonelli met een AI-systeem: ‘Hij verbetert zichzelf voortdurend’
11 september 2026 08:00 - Nieuws
David Coulthard noemt nederlaag George Russell op Monza ‘gênant’: ‘Hij heeft geen antwoord op Kimi’
10 september 2026 12:30 - Nieuws