Vincent Sondermeijer
15 november 2015
Voor Ferrari had de Grand Prix van Brazilië weinig spanning en sensatie in petto. Sebastian Vettel en Kimi Räikkönen konden daardoor wel ongestoord derde en vierde worden.
“Het was een goede race”, zegt Vettel, die met een podiumplaats de nare smaak van zijn rampzalige optreden in Mexico wegspoelde. Hij is vooral opgewonden over het verschil met nummer twee Hamilton, dat maar zeven seconden bedroeg.
“Zo dicht bij Mercedes hebben we nog niet eerder gezeten”, jubelt Vettel. “Als je bedenkt dat Mercedes niks te verliezen had en er vol voor ging, is het niets minder dan een topprestatie.” Dat de Duitser bijna de hele race alleen reed, mocht de pret niet drukken. “Interlagos is een geweldig circuit, ik geniet van elke ronde.”
Räikkönen
Kimi Räikkönen reed in São Paulo voor het eerst sinds Japan weer eens een race uit zonder botsingen met andere auto’s en zag dat wapenfeit beloond met de vierde plek. Dolenthousiast is hij desondanks niet. “Er gebeurde niet veel in mijn race.”
“Ik had genoeg snelheid om de vierde plaats makkelijk te behouden, maar de auto voelde toch niet zo goed aan”, vervolgt de Fin. Räikkönen worstelde met beide bandencompounds, maar hield vast aan zijn tweestopstrategie. “Een driestopstrategie had niet veel verschil gemaakt”, weet hij. “We hebben er het beste van gemaakt, en de vierde plaats is best okee.”
Gerelateerd nieuws
‘Heb tegen de grootsten geracet, maar Max gaat de geschiedenis in als beste coureur ooit’
01 november 2025 08:04 - GP São Paulo
Oliver Bearman getipt als volgende Ferrari-coureur: ‘Klaar voor topniveau’
31 oktober 2025 09:27 - Nieuws
Vasseur lyrisch over Bearman: ‘Dacht dat hij op het podium zou staan’
30 oktober 2025 16:00 - Nieuws
Susie Wolff looft Hamilton: ‘Krijgt niet genoeg erkenning voor zijn impact’
29 oktober 2025 13:00 - Nieuws