Leclerc over rivaliteit met Verstappen: ‘Als kinderen spraken we nooit met elkaar’
Laurens Stade
16 augustus 2019
Charles Leclerc zegt dat de onderlinge relatie met Max Verstappen in hun vroege jaren dat ze samen in de karts reden slecht was, omdat ze de ‘coureur met de persoon zelf’ verwarden. De Monegask is er wel zeker van dat toekomstige gevechten tussen de twee wat vriendelijker zullen verlopen.
De twee coureurs kennen elkaar van de tijd dat ze samen in de karts reden. ”We zeiden niet eens gedag tegen elkaar als kinderen, omdat we de coureur met de persoon zelf verwarden. We waren onvolwassen”, zegt Leclerc tegen Corriere della Sera. ”Nu verwarren we die twee gelukkig niet meer.”
Tijdens de Grand Prix van Oostenrijk lag de Ferrari-coureur bijna de hele race voorop, totdat Verstappen met nog drie ronden te gaan Leclerc inhaalde. Na de race was de Monegask niet blij met de actie van Verstappen, waardoor Leclerc wijd ging. Hij wilde dat Verstappen bestraft werd voor de actie, maar drie uur na afloop van de race besloten de stewards dat Verstappen de winst mocht houden. ”In Oostenrijk had Max net wat meer. Ik had moeite om hem bij te houden”, aldus Leclerc.
In Bahrein leek Leclerc af te stevenen op zijn eerste Formule 1-zege, totdat problemen met de motor ervoor zorgden dat hij met een derde plaats genoegen moest nemen. ”Wat in Bahrein gebeurde was moeilijker te accepteren,” vervolgt hij, ”maar uiteindelijk rijd ik al sinds mijn derde en wist ik het al snel van me af te schudden. In deze sport push je tot de limiet, dus er kan altijd wel wat kapot gaan. Je weet dat het risico er is, anders zou je net zo goed thuis kunnen blijven.”
Gerelateerd nieuws
Max Verstappen neemt F1-carrière onder de loep: ‘Soms verbaas ik mezelf’
03 februari 2026 14:30 - Nieuws
Ferrari haalt toptechnicus van Racing Bulls binnen, Hamilton nog zonder vaste race-ingenieur
03 februari 2026 13:30 - Nieuws
Isack Hadjar verklaart kostbare crash in Barcelona: ‘Ik leer elke dag bij’
02 februari 2026 11:00 - Nieuws
Johnny Herbert waarschuwt Red Bull: ‘Zonder topauto kijkt Verstappen verder’
02 februari 2026 10:00 - Nieuws