Formule1


Daan de Geus
20 februari 2012
Voor Ferrari zijn de rondetijden die straks in Barcelona gereden worden niet belangrijk, zo benadrukt Felipe Massa. Volgens de coureur gaat het er vooral om zoveel mogelijk kilometers te maken.
In Jerez, tijdens de eerste testweek van 2012, draaide het bij Ferrari ook om kilometers in plaats van rondetijden, en dat was ook duidelijk te zien aan het feit dat er slechts één dag was waarop er een Ferrari bovenaan de tijdenlijst stond en Massa en teamgenoot Fernando Alonso op de andere drie dagen niet bijster snel onderweg waren.
“Ook tijdens de komende test in Barcelona zullen we echter niet naar de stopwatch kijken”, vertelt Massa in een korte vooruitblik op de website van Ferrari. “De tijden zeggen sowieso niets omdat je niet weet wat je rivalen doen, maar voor ons is het maken van kilometers hoe dan ook de prioriteit.”
De nadruk ligt namelijk bij het finetunen van de nieuwe bolide, de F2012. In Jerez was men hier ook al mee in de weer, maar de eerste kennismaking met de F2012 verliep daar niet van harte voor Massa en Alonso, aangezien de bolide moeilijk af te stellen bleek en er bovendien nog enige defecten de kop op staken.
“Er is nog veel werk te doen aan de auto”, herhaalt de vooruitblikken Massa wat hij ook terugkijkend op Jerez al zei. “We moeten echt nog veel bijslijpen aan de F2012, maar Fernando en ik geloven allebei dat het een auto is met veel potentieel”, stelt de Braziliaan.
“De komende week gaan we ons daar dus op richten en zoveel mogelijk ronden rijden, zodat we zoveel mogelijk dingen kunnen testen en uitproberen. Het is daarom belangrijk dat we niet onverwachts tegen allerlei problemen aanlopen, maar ik weet dat het team hard gewerkt heeft om ervoor te zorgen dat Fernando en ik straks veel kilometers kunnen maken.”
Gerelateerd nieuws

Villeneuve: ‘Hamilton dreigt zijn geloofwaardigheid te verliezen bij Ferrari’
13 mei 2025 13:00 - Nieuws
Video

Ralf Schumacher berispt Hamilton om sarcastische berichten: ‘Strookt niet met zijn prestaties’
09 mei 2025 16:00 - Nieuws

Vasseur over ‘slechtste kwalificatie van het seizoen’ in Miami: ‘Daar moeten we ons op verbeteren’
08 mei 2025 15:59 - GP Miami

Vasseur vestigt hoop op upgrades in Spanje: ‘McLaren nu op andere planeet’
06 mei 2025 14:00 - Nieuws