Nieuwe neus McLaren door crashtest
Sutton Images

Vincent Sondermeijer
14 juni 2015
McLaren heeft toestemming gekregen om een nieuwe, verkorte neus in te zetten bij de Grand Prix van Oostenrijk. Het onderdeel is door de crashtest van de FIA gekomen.
Dat bevestigde het team zelf op Twitter. Het is goed nieuws voor McLaren, dat nu het pakket aerodynamische updates waar het al een tijd aan werkt volledig kan introduceren. De renstal uit Woking hoopt met de update flink wat snelheid te winnen, wat gezien de rampzalige Grand Prix van Canada geen overbodige luxe is.
McLaren is niet het eerste team dat een kortere neus op zijn auto introduceert. Eerder deed Red Bull hetzelfde. Bij dat team was het ook spannend of de nieuwe voorkant door de crashtest zou komen.
Na zeven races heeft McLaren samen met nieuwe motorpartner Honda slechts één keer punten gehaald. Het team wordt geplaagd door snelheids- en betrouwbaarheidsproblemen: de McLaren bereikten nog maar zes keer de finish.
Gerelateerd nieuws

Norris trok zich niks aan van boegeroep op Monza: ‘Het gejuich was luider’
10 september 2025 16:00 - GP Italië

Rosberg had als hij Piastri was geweest de boordradio uitgezet: ‘Ik ben een killer’
10 september 2025 14:00 - GP Italië

Brown prijst Norris en Piastri voor opvolgen teamorder in Monza: ‘Geweldig werk’
10 september 2025 12:30 - Nieuws

Titel binnen handbereik voor McLaren, meerdere records gloren in Bakoe
09 september 2025 19:00 - GP Azerbeidzjan