Racepictures
Daan de Geus
28 februari 2017
Red Bull probeerde eerder deze winter om een verbod op de haaienvinnen erdoor te krijgen. Zonder succes. “Maar hopelijk kunnen we dit veranderen voor 2018.”
Dat vertelt Red Bull-teambaas Christian Horner, die de haaienvinnen omschrijft als ‘de enige dingen die deze mooie auto’s lelijker maken’. “We hebben dit afgelopen jaar ook in een Strategy Group-vergadering ter sprake gebracht, want de haaienvinnen leveren immers ook maar weinig op qua performance.”
“We vroegen of er omwille van het uiterlijk van de auto’s, want dat is ook belangrijk, een streep door kon worden gezet. Het kwam op een gegeven moment bij de Formule 1 Commissie te liggen, waar een meerderheid van de teams helaas direct tegen het schrappen van de haaienvinnen stemde.”
“Hopelijk is dit echter iets dat we kunnen aanpakken voor volgend jaar. De auto’s zien er immers geweldig uit en het is jammer dat deze haaienvinnen door een maas in de wet zijn geglipt.”
Gerelateerd nieuws
Montoya plaatst vraagtekens bij vertrek Helmut Marko: ‘Had geen macht meer’
17 december 2025 18:00 - Nieuws
Presentatiedata 2026 | Wanneer onthullen de F1-teams hun nieuwe auto’s?
16 december 2025 12:00 - Nieuws
Verstappen zwaait oude reglementen vaarwel: ‘Ga deze auto’s niet missen’
15 december 2025 18:00 - Nieuws