Schumacher baalt van terugval in race
Formule1
Bouke van den Berg
2 september 2012
Michael Schumacher begon prima aan zijn 300e Grand Prix. De recordkampioen reed rond op de tweede plaats en leek tot zijn eerste pitstop zeker te zijn van een podiumplaats. Niet dus. In de tweede helft van de race viel hij ver terug.
De Mercedes-coureur finishte uiteindelijk als zevende en bovendien raakte hij in de slotfase zijn zesde versnelling kwijt. De veteraan liet echter opnieuw zien het racen niet te zijn verleerd in gevechten met Räikkönen, Vettel, Ricciardo en nog een dozijn andere coureurs.
“We hebben alles geprobeerd vandaag”, zei Schumacher tegen de BBC. “Het begon nog goed, met snelle tijden in de eerste stint. Ik was veel in gevecht en moest daarom veel eisen van de banden. Het was daarom een goede beslissing om toch nog een tweede keer de pits in te gaan. Ik was waarschijnlijk op dezelfde plaats gefinished.”
“Ik verloor op een gegeven moment mijn zesde versnelling, dus toen was het puur zaak om de race uit te rijden. Het was mooi om voor de hoogste plaatsen te vechten, maar het is natuurlijk teleurstellend dat je daar dan niet eindigt. Toch was het een mooie jubileumrace waar ik van heb genoten.”
Gerelateerd nieuws
Presentatiedata 2026 | Wanneer onthullen de F1-teams hun nieuwe auto’s?
19 december 2025 10:11 - Nieuws
Mercedes zwaait huidige motorformule vaarwel, haalt oude krachtbronnen van stal
18 december 2025 16:00 - Nieuws
Verstappen verklaart ontmoeting met Toto Wolff in Sardinië: ‘Ik dacht: ‘Oh shit!’
18 december 2025 14:30 - Nieuws
Max Verstappen heeft drukke winterstop, voltooit geheime Mercedes-test
17 december 2025 10:00 - Nieuws