Ayumu Iwasa krijgt tijdens de aankomende GP van Italië opnieuw de kans om zich te bewijzen in een F1-auto. De 24-jarige Japanner neemt tijdens de eerste vrije training op Monza plaats in de RB22 van Max Verstappen. Het wordt zijn derde VT1-optreden van het seizoen, waarmee Red Bull verder werkt aan het voldoen aan de verplichte rookie-eisen. Ook bij veel andere teams kruipen jonge talenten achter het stuur.
Iwasa is al geruime tijd test- en reservecoureur voor zowel Red Bull als zusterteam Racing Bulls. Dit seizoen heeft hij met beide auto’s kunnen rijden. Tijdens de GP van Barcelona nam hij een vrije training voor Red Bull voor zijn rekening en in Oostenrijk mocht hij proefrijden met de VCARB 03. Hij klokte daarbij respectievelijk de veertiende en vijftiende tijd. Ook in 2024 en 2025 kwam hij meermaals in actie tijdens verschillende testsessies.
Meerdere rookies in actie tijdens VT1
Elders krijgen eveneens jonge talenten de kans om kilometers te maken. Zo maakt Alpine-coureur Pierre Gasly plaats voor Paul Aron en staat Alex Albon zijn Williams af aan Luke Browning. Bij Cadillac krijgt voormalig IndyCar-coureur Colton Herta de kans om in te stappen voor Sergio Pérez.
LEES OOK: Max Verstappen kijkt uit naar GP Italië: ‘Wel nog wat dingen om aan te werken’
Bij Red Bull vindt aankomend weekend sowieso weer een flinke stoelendans plaats. Woensdag maakte het team bekend dat Isack Hadjar nog niet is hersteld van zijn polsblessure en Liam Lawson dus opnieuw invalt bij de hoofdmacht. Yuki Tsunoda neemt op zijn beurt plaats in het Racing Bulls-stoeltje van Lawson.

Lees hier alles over de GP Italië
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.