Jan van der Burgt
17 maart 2013
Lewis Hamilton is blij met zijn derde tijd in de Australische kwalificatie. De Brit ziet daarmee naar eigen zeggen bevestigd dat zijn keuze voor Mercedes een goede is geweest.
“Ik ben heel erg dankbaar voor al het harde werk dat het team heeft geleverd”, looft Hamilton zijn monteurs. “Het heeft ons duidelijk een stap naar voren gebracht en in mijn ogen hebben we nu een hele solide basis om mee te werken. Ik ben tevreden met hoe de kwalificatie is verlopen.”
Het snelle kwalificatierondje kwam voor Hamilton precies op het goede moment: “Het was tot nu toe voor mij niet het meest ideale weekend, dus het is fijn dat nu alles toch op zijn plek viel.”
De omstandigheden in Melbourne waren even veranderlijk als verraderlijk. In de slotfase van Q3 was de baan echter voldoende opgedroogd om de droogweerbanden onder de auto te leggen. Hamilton reed daar naar eigen zeggen meer ronden op zijn supersofts dan zijn concurrenten en dat baart hem zorgen voor de race.
“Daar ligt een enorme uitdaging. Ik weet niet hoe lang ze het vol zullen houden, aangezien ze nu al duidelijke sporen van slijtage vertoonden. Ik heb misschien één of twee ronden meer gereden dan de rest, dus het zal moeilijk worden om in mijn eerste stint net zo lang door te rijden als de mensen om me heen. We gaan het zien, ik zal mijn uiterste best doen.”
Gerelateerd nieuws
Toto Wolff ziet gevaar voor volgende titeldroom Mercedes: ‘Zo wordt je geen wereldkampioen’
06 juli 2026 18:00 - Nieuws
George Russell concludeert na podiumplaats Silverstone: ‘Ik moet beter worden’
06 juli 2026 14:30 - Nieuws
Toto Wolff verdedigt FIA-besluit na controversieel slot Britse GP: ‘Al had ik dit liever in Abu Dhabi 2021 gezien’
06 juli 2026 12:00 - Nieuws
Preview GP Groot-Brittannië: Antonelli kan Italiaanse historie schrijven, Hamilton wil record en dit wordt de strategie
05 juli 2026 12:04 - Nieuws