Formule1
Daan de Geus
24 februari 2012
Volgens Mercedes-teambaas Ross Brawn is de nieuwe bolide van het team op dit moment nog niet goed genoeg om de Duitse renstal overwinningen op te leveren.
Na drie dagen van testen met de W03 – zoals de nieuwe auto heet – durft Brawn dat wel vast te stellen: “Ik denk niet dat de W03 al een winnende auto is, dus aan zeges denken we nog niet”, vertelt hij aan Autosport.
“Aan de andere kant geloof ik wel dat de nieuwe auto op dit moment al een aanzienlijke stap vooruit is ten opzichte van zijn voorganger”, gaat Brawn verder. “We staan er echt veel beter voor dan twaalf maanden geleden en ik denk dat iedereen ook wel kan zien dat deze auto een goede basis is die ons mogelijkheden biedt.”
“Op dit moment is het belangrijkste echter dat er zo te zien niks wezenlijks mis is met de W03. We hebben geen grote problemen gehad en alles lijkt prima te werken. Zoiets kan natuurlijk altijd nog de kop op steken, maar vooralsnog gaat alles goed en kunnen we dus beginnen met het werk om de auto sneller te maken.”
“Dat is hoe dan ook nog een flink karwei”, benadrukt Brawn, die daarom nog niet wil voorspellen waar hij denkt dat zijn team in vergelijking tot de concurrentie staat. “Omdat we nog zoveel te doen hebben, is het nog te vroeg voor dat soort voorspellingen.”
Gerelateerd nieuws
Russell gefrustreerd door pech in Japan: ‘Alle problemen bij Mercedes treffen mij’
29 maart 2026 13:15 - Nieuws
Trotse Wolff ziet verbeterpunt voor Antonelli: ‘Moeten hem naar rijschool sturen’
29 maart 2026 10:15 - GP Japan
Villeneuve: ‘Russell móét Antonelli verslaan, hij is niet zeker van zijn stoeltje’
28 maart 2026 18:30 - Nieuws
Wolff steekt loftrompet over Antonelli, waarschuwt concurrentie: ‘Hij komt eraan’
28 maart 2026 15:30 - Nieuws