Lewis Hamilton ziet zijn vijfde plek in Australië als een prima start bij zijn nieuwe werkgever Mercedes. De Brit, die de race als derde begon, vertelde dit na afloop van de Grand Prix tegen Sky Sports.
“Ik ben heel blij met deze prestatie”, vertelt Hamilton. “Dit hadden we zeker niet verwacht van de eerste race van het seizoen. Het is geweldig om zo te beginnen bij je nieuwe werkgever.”
Toch plaatst Hamilton wel een kanttekening bij zijn vijfde plaats. Mercedes had een tweestopsstragegie gepland, maar toen Hamilton in twee ronden tijd door zowel Vettel als Massa voorbij werd gereden, haalde het team hem toch naar binnen. Zo kon hij Sutil nog wel achter zich houden.
Hamilton: “Ik was verbaasd toen ze me voorbij reden. Het tempo was goed en opeens waren de mensen om mij heen veel sneller. De auto voelde goed op dat moment dus ik snap er eigenlijk nog niks van. We moeten maar even goed analyseren waarom die jongens bij mij wegrijden. Het tempo zat er de hele race in, dus het team heeft goed werk verricht.”
Veel tijd om na te denken heeft Hamilton echter niet. Volgend weekend staat de Grand Prix van Maleisië alweer op het programma. “Maleisië is altijd een lastige race. We zullen daar opnieuw een goed resultaat moeten boeken. Ik had een langere stint dan wie dan ook, dus dat is een goed teken”, besluit de Brit.
Gerelateerd nieuws
Video
VIDEO: Kimi Antonelli reageert op bijzondere boodschap Sebastian Vettel: ‘Kippenvel’
03 november 2026 16:00 - Nieuws
Podcast
Contrast tussen Norris en Antonelli: ‘Kimi is een échte kampioen’ | Formule 1 Paddockpraat
03 november 2026 13:00 - Nieuws
Kimi Antonelli is jongste F1-kampioen ooit: waarom iedereen hem de titel gunt
03 november 2026 12:00 - Nieuws
George Russell deelt emotioneel bericht na nederlaag in titelstrijd: ‘Simpelweg niet mijn jaar’
03 november 2026 11:00 - Nieuws